Začínáme…

Začínáme: Bára + Lucka = VL + Zuzka = VSL

IMG_8001Skoro se nemaluji. Nejsem prostě ten typ. Moje máma mi v pubertě často říkala okřídlenou větu: „Vědomě se zohyzďuješ!“. To byla narážka na dredy a hippie „štýlo“, které se potom proměnilo v pankáčské „fuckerství“ a dnes se vyvinulo v casual ležérní styl, který kombinuje drsnost punku i romantiku hipíků. Takže nakonec všechno dobře dopadlo. A navíc občas použiji řasenku, když mám vypadat nóbl, tak i rtěnku a když menstruuji, potřebuji i make-up, pudr a tvářenku, protože moje pleť je i v devětadvaceti náchylná na hormonální změny, které se občas projevují hořícím pralesem na mé jinak andělské tváři. Ale samozřejmě se mažu. To jo. Jsem ten typ holky, nebo ženy, matky – no řekněme, že obecně jsem ten typ člověka, co se rád patlá olejíčky, krémy, očními nočními krémy a séry proti vráskám, abych (až přijde příští rok ten moment) měla před paprsky okolo očí a rýhami na ksichtě obecně, náskok.

IMG_7999Mám kámošku Lucii. Znám ji deset let. (* poznámka pod čarou: Proboha zlato, známe se deset let!) A před těmi deseti lety, když já jsem byla něco mezi doznívající rebelií v nadkolenkách a minisukni a nastupující intelektuálskou elitou pražské kavárny v bílé košili zapnuté až ke krku, Lucie už tehdy byla dáma! Mladá dáma samozřejmě. Ihned, jak ráno otevřela oči, nanesla si na svoje nádherně blonďaté řasy černou řasenku (dodnes si myslím, že nikdo kromě mě ty řasy neviděl v reálu). Už v té době znala kouzlo tužky, která z obočí, co je zlatavější a neviditelnější než paprsky ranního slunce, vykouzlí opravdový rám obličeje. Zatímco já jsem vstávala pět minut před začátkem přednášky, Lucie už zhruba dvě hodiny měla nanesený pečlivý make-up! A v těchto pečlivě vybarvených šlépějích kráčí dodnes.

IMG_8002A pak je tu moje druhá kámoška Zuzka. Znám ji 4 roky, potkaly jsme se na vernisáži, její manžel je slavný slovenský umělec. Vídáme se málo, bydlí v Bratislavě. Má kudrnaté vlasy, nejširší červený úsměv světa, je přímá, upřímná, tatranská žena, která se ničeho nebojí! A její dvě dcery milují testování všech šminek, i těch pro dospělý. Puf!

 

No a my všechny tři žijeme s Dermacol! Příběhů, testů a názorů máme víc než hodně a budeme se s vámi o ně dělit. Tady na našem blogu. Jsme tři živé, živelné, životadárné ženy. Tři body, které tvoří trojúhelníky. Dvě matky a jedna holka, dvě singl a jedna vdaná, dvě kudrnatý a jedna s rovnýma, dvě blondýny a jedna zrzavá… Objevujeme českou holčičí tradici, s láskou <3.