Dermacol pomáhá ženám již téměř 50 let!

U zrodu značky Dermacol stála v roce 1966 paní Olga Knoblochová. Jak to bylo?

Olga Knoblochová vypráví: Do Ústavu kosmetiky přišla lékařka s malou dcerou, která měla na obličeji a v dekoltu velký névus (mateřské znamení). Tehdy se jeho odstranění ještě neprovádělo. Až později přišly nové metody. V té době bylo možné pouze zalíčit vhodným barevným krémem – make-upem.

Ve filmovém studiu Barrandov v Praze byla výborná laboratoř pro filmová líčidla, a proto jsme oslovili jejího vedoucího ing. Boublíka o vyrobení krycího make-upu, který takto postiženým pomohl. Podařilo se a make-up v deseti barevných odstínech byl na světě.“

Název vznikl ze slov:

DERMA (kůže) a COLOR (barva) = DERMACOL

Dermacol se velmi ujal. Začala jsem spolupracovat s Filmovým studiem Barrandov (FSB) a bylo nutné naučit takto postižené překrývat tyto barevné nedostatky. Od začátku jsem přednášela i pro dermatologické kliniky nejen u nás, ale i v zahraničí, protože byl o tento výrobek velký zájem.

Dermacol byl vyvážen do všech evropských zemí nejen východních, ale i západních. V roce 1969 byla prodána licence do Hollywoodu.

Klinicky testovaný, extrémně krycí MAKE UP COVER – jeden z prvních krycích make-upů v Evropě i ve světě. Jeho receptura byla vyvinuta ve Filmstudiu Barrandov v Praze pro potřeby profesionálních vizážistů a poté prodána do Hollywoodu.

Olga Knoblochová pokračuje: Měla jsem krásný kosmetický salon ve FSB, kde jsem často líčila pro kamerové zkoušky nejen pro film, ale také pro televizi.

A protože když líčit, tak je nutné také odličovat a pečovat o pleť, bylo nutné rozšířit řadu Dermacol o přípravky pěstící kosmetiky, odličovací prostředky, péči o pleť a dále o přípravky pro péči o tělo a přípravky pro všechny typy pletí.

Výroba se rozrostla na velký export a finančně jsme mohli podporovat vznik nových filmů ve studiu Barrandov.

Vzpomenete si, kdy jste poprvé slyšela o značce Dermacol? Jaký byl první výrobek, který jste použila? Pamatujete si, jakou jste s ním měla zkušenost?