Video: krok za krokem s vizážistou Tomášem Vidou

Toužíte po perfektním nalíčení? Podle odborného vizážisty Tomáše Vidy to v klidu zvládnete doma. Důležité je jen vědět, jak na to, a nevynechat ani jeden krok.

Jak se doma dokonale nalíčit za 5 minut?

 

Příprava

Základem pro bezchybný make-up je čistá, odlíčená pleť. Ať už se líčíte na večerní akci nebo ráno do práce, nikdy nezapomeňte pleť ošetřit, aby byla bez nečistot nebo ranní mastnoty.

Než přistoupíte k samotnému líčení, nezapomeňte také na pleťovou péči v podobě denního nebo hydratačního krému Aqua Beauty.

Krok 1

Prvním krokem k perfektnímu líčení je podkladová báze, tedy speciální průhledný gel, který se na pleť nanáší před aplikací make-upu. Má totiž vlastnost vyhlazovat nerovnosti pleti, fixovat líčení a prodloužit jeho trvanlivost. Vyzkoušejte např. dlouhotrvající zmatňující podkladovou bázi Matt Control pod make-up, která zajistí perfektně matnou pleť bez lesku po celých 18 hodin.

Krok 2

Dalším krokem, než nanesete make-up, je potlačení nedokonalostí pleti pomocí korektoru. Ideální je vybrat si paletku, která obsahuje všechny barevné korektory, pomocí kterých skryjete všechny barevné nesrovnalosti, jako jsou začervenání nebo tmavé kruhy pod očima.

Krok 3

Nyní nanesete make-up např. hydratační make-up s extraktem z bílého lanýže Truffle Moisturizing Make-up SPF 15. Aplikujte ho ideálně štětcem nebo houbičkou, protože tak vypadá nejpřirozeněji. Nezapomeňte make-up nanést také směrem na krk a dekolt. Kůže kolem očí je velmi tenká a citlivá, a proto na ni nepatří make-up, ale korektor.

Krok 4

Posledním krokem je nanesení sypkého pudru Invisible Fixing Powder, který slouží k fixaci vašeho líčení. Sypký pudr je na pleti prakticky neviditelný, a proto se k tomuto účelu hodí mnohem lépe než pudr kompaktní. Nanášejte ho velmi zlehka objemným štětcem na pudr.

K dokonalosti krůček…

Nyní už stačí líčení doladit podle toho, na jakou událost se chystáte. Na běžné nošení poslouží například řasenka a jemná rtěnka, na večerní výrazná linka nebo kouřové líčení a třpytivý lesk.

 

Zdroj: bleskprozeny.cz

Dopřejte si líčení profesionálů se sadou 12 profesionálních štětců!