Pár hodně dobrých tipů pro péči o velmi mladou pleť.

Kožní potíže mohou být způsobeny hormonální nerovnováhou. Mladá pleť, stejně jako zbytek těla, prochází v pubertě různými změnami. Připravte ji na jaro!

  • 80 % adolescentů trpí akné.
  • Téměř polovina žen ve věku 20 až 30 let konstatuje nedokonalosti pleti.
  • Mastná, lesklá pleť s rozšířenými póry, častá tvorba pupínků a vřídků postihuje stejně i mladé muže.

Tváře máte suché, zatímco nos, čelo a brada se utápí v lesku? Vaši pleť navíc sužují sezónní rozmary? Pokud se chcete zbavit nepřirozeného lesku a dalších problémů spojených s mastnou pletí, měli byste dodržovat jednoduché zásady, jak o problematickou pleť pečovat. Jak sami uvidíte, není to vůbec nic složitého.

Test pro mastnou pleť

Abyste měli jistotu, že je Vaše pokožka opravdu mastná, proveďte následující test – obličej očistěte vodou a po 30 minutách na něj přiložte hedvábný papírový kapesníček. Uvidíte-li na něm flíčky v oblasti T-zóny, tzn. na čele, nosu a bradě, nemusíte zoufat, protože i mastná pleť může být krásná!

Řešení pro mastnou pleť

Je nutné najít rovnováhu mezi ochranným množstvím mazu zajišťujícím vlhkost v pleti a jeho nadměrnou produkcí.

Neparfémovaná řada s antiseptickým olejem z australského čajovníku Dermacol Acneclear okamžitě zklidňuje a přináší problematické pleti komfort a úlevu. Stahuje póry, zmatňuje vzhled pokožky a zjemňuje její strukturu.

1. Důkladně a jemně pleť čistěte

Při mytí nejčastěji řešíte, jak z lesklých partií dostat přebytečný maz? Možná ale používáte agresivní odličovače s alkoholem, které můžou vyvolat zarudnutí, podráždění a zbytečně příliš pleť vysušit. Pořiďte si proto speciální přípravky, které pleť vyčistí opravdu do hloubky, ale zároveň budou respektovat její citlivost.

Náš tip: Nejprve použijte ACNECLEAR odličovací a čistící gel nebo ACNECLEAR antibakteriální mycí gel a poté pleť dočistěte ACNECLEAR pleťovou vodou.

2. Pečujte a hydratujte pleť ve dne i v noci

ACNECLEAR hydratační gel-krém přináší komfort a úlevu problematické pleti se sklonem k akné. Speciální nemastná receptura okamžitě zklidňuje pleť, zvláčňuje ji, nezatěžuje a neucpává póry.

3. Rozmazlujte se

ACNECLEAR adstringentní pleťová maska s jílovou složkou a kombinací rostlinných výtažků příjemně chladí, zklidňuje podráždění a stahuje kožní póry. Zincidone® reguluje tvorbu kožního mazu.

4. Používejte speciální dekorativní kosmetiku

Pokud chcete, aby Vaše pleť vypadala svěže, nesmíte opomenout používání speciálních líčidel. Pleť sjednotíte a zarudlá místečka pomůže zamaskovat ACNECOVER make-up s korektorem, a ochranu před leskem pak zajistí speciální ACNECOVER kompaktní matující pudr.

5. I vaše tělo občas trápí pupínky

Pokud už vás jednou trápí akné a mastná pleť, nebývá to záležitost pouze obličeje, ale celého těla. Zejména dekolt, záda a paže jsou nejčastěji postiženy touto nežádoucí „ozdobou“. Proto se vyplatí pořídit si také speciální tělovou kosmetiku, která zvládne předcházet a řešit projevy aknózní pokožky. ACNECLEAR tělová emulze s olejem z australského čajovníku nezatěžuje pokožku a neucpává póry. Speciální lehká receptura s účinnou látkou Zincidone® regeneruje poškozenou pokožku.

Máte nebo jste měl/a v minulosti potíže s mastnou pletí? Máte nějaké další doporučení, jak o pleť pečovat či co se vám nejvíce osvědčilo?