Školy jsou mimo jiné prostředím pro navazování přátelství a často i prvních lásek…

Vizážista značky Dermacol Tomáš Vida vám poradí, jak vytvořit jemné líčení do školy i výraznější líčení pro volný čas použitelné nejen pro studentky, ale i pro ty z vás, které už chodí do práce.

Jemné líčení do školy

Pleť

Odlíčení, zvláště u problematické pleti, je důležitou součástí péče o pleť, tvář zbaví nečistot a připraví ji pro nalíčení. Na důkladné čištění pleti doporučujeme AcneClear čisticí vodu s olejem z australského čajovníku. Nanesení hydratačního krému by mělo být každodenní samozřejmostí.

Zmatňující báze pod make-up Matt Control pomůže udržet pleť bez lesku v průběhu celého dne. Drobné nedokonalosti pleti vizážista jednodušše zamaskoval pomocí AcneCover make-upu a korektoru. Použil také barvu na líčka a dodal tak tváři přirozenost a zdravý nádech.

Jako šikovného pomocníka pro fixaci make-upu na mladé pokožce doporučuje Tomáš Vida zmatňující pudr AcneCover.

Náš tip:

Naneste trochu světlého rozjasňovače na nejvyšší část lícních kostí, dodáte tak pleti zářivý a svěží vzhled.

Oči

Běžné denní líčení do školy by nemělo být příliš výrazné, proto je vhodnější zvolit spíše jemné barvy, které oči rozjasní. Podkladová báze pod oční stíny dlouhodobě zafixuje nalíčení očí a viditelně prodlouží bezchybný vzhled očního make-upu. Do vnitřního koutku aplikoval vizážista bílý stín a až těsně pod obočí pak nanesl perleťový odstín neutrální tělové barvy. Na zvýraznění očí použil objemovou řasenku Obsesión Při úpravě obočí použil tužku a zjemnění dosáhl pomocí hnědého očního stínu.

Rty

Přirozenou krásu rtů stačí jen jemně podtrhnout leskem. Shimmering Lip Gloss s vůní hroznového vína rty barevně tónuje a propůjčí jim šťavnatý a svěží vzhled.

Nehty

Neonové barvy nejsou oblíbené jen u mladých dívek, rozzařte s nimi své nehty!

 

Výraznější líčení pro volný čas

Pleť

Důkladné vyčištění pleti je důležité každý den. Pro dočištění pleti vyzkoušej pleťovou vodu pro problematickou pleť AcneClear, která účinně předchází tvorbě pupínků, odstraňuje nečistoty a stahuje póry.

Na očištěnou tvář vizážista Tomáš Vida nejdříve nanesl podkladovou bázi a make-up s výtažkem z bílého lanýže, který dokonale splynul s pokožkou a vytvořil tak dojem úplné přirozenosti. Lícní kosti zvýraznil tvářenkou a pár kapkami tekutého rozjasňovače Fresh Rose rozjasnil a zvláčnil pleť. Pro dokonalou fixaci na závěr vizážista použil fixační pudr.

Oči

Na setkání s přáteli nebo na diskotéku si mladé slečny mohou dovolit i výraznější líčení. Tomáš nejdříve použil podkladový oční stín, v tomto případě pěnové oční stíny Moon Touch. Romantického vzhledu dosáhl díky použití světle růžové barvy. Pod obočí použil bílý stín a celkový vzhled očí podtrhl řasenkou.

Rty

Závěrečnou tečkou za celým líčením by mělo být líčení rtů. Vizážista nanesl lesk na rty se třpytkami a perletí, které na rtech rozehrají nádhernou hru světla a jeho odlesků, a rty tak vypadají opticky plnější.

Tip vizážisty:

Mládí je spojené s krásou a přirozeností. Proto by tomuto věku mělo odpovídat i líčení. Zejména v tomto případě platí, že méně je někdy více. Mladé slečny leckdy mívají problém s akné, proto by pro ně pravidelné čištění pleti mělo být alfou a omegou.

Nezapomeňte, že nejkrásnější detail na každé tváři je úsměv!

Myslíte, že se v dnešní době školy staví k otázce líčení a make-upu dívek benevolentněji, než tomu bývalo dřív?