Olga Knoblochová, známá také jako LADY DERMACOL, vypráví o svém životě a o vzniku naší značky.

„Měla jsem krásné dětství a hlavně báječnou maminku, která mi byla vzorem. Moc mě naučila. Uměla vše potřebné pro ženu, která umí šít, krejčovinu, vyšívat, malovat, výborně vařit a krásně zpívat, byla milá a vždy dobře upravená.

Vyrůstala jsem se dvěma bratry. S mým otcem mi moc pomohli s dětmi, které jsem vychovávala bez muže. Mám tři děti.

Co se týče mého povolání, měla jsem štěstí, že jsem mohla dělat krásnou práci – kosmetiku.

V roce 1958 byl otevřen Ústav kosmetiky (ÚK) a já jsem tam pracovala od jeho založení. Byl to ústav, který předešel dobu. V krásném paláci Adria v centru Prahy, splňoval vše pro zdraví a krásu. Zdravotnické zařízení, které využívali ženy, muži, ale i velmi mladí lidé.

Byla to oddělení dermatologie, plastická chirurgie, oční, interní péče – při obezitě o tělo, tělocvična, dermatochirurgický sál, 17 kosmetických boxů, kadeřnictví, pedikúra, manikúra a vlastní laboratoř, ve které se vyráběly i přípravky pro péči na doma. Prodejna, přímo v ústavu. Vše bylo pod jednou střechou.

Po nástupu do ÚK jsem absolvovala kosmetický půlroční kurs a potom jsem vedla kosmetické oddělení. Již od začátku jsem měla na starost propagaci a osvětu. Školila jsem potom nové kosmetičky a doškolovala. ÚK jsem zastupovala také přednáškami péče o pleť pro veřejnost.

Spolupracovala jsem s časopisy, rozhlasem a televizí. Publikovala jsem, vydala jsem postupně několik knih a učebnice pro budoucí kosmetičky pro školy a rekvalifikační kurzy, které stále vedu.

V roce 1966 jsem byla u zrodu značky Dermacol

Ve filmovém studiu Barrandov v Praze byla výborná laboratoř pro filmová líčidla, a zde jsme oslovili jejího vedoucího ing. Boublíka o vyrobení krycího make-upu, který by pomohl zakrýt nedokonalosti pleti. Povedlo se a make-up v deseti barevných odstínech byl na světě. Jeho název vznikl ze slov Derma = kůže a color = barvit. DERMACOL.

Dermacol se velmi ujal.

Po roce 1990 nastal malý útlum. Odešla jsem a založila jsem Institut profesionální kosmetiky, kde jsem školila rekvalifikace budoucí kosmetičky. V roce 1990 byla založena Unie kosmetiček, které jsem byla celou dobu do roku 2011 prezidentkou a jsem stále čestnou členkou.

Mám ráda lidi a ráda pro ně pracuji, proto jsem celý život pomáhala ženám jak o sebe pečovat a mít zdravé sebevědomí.

Když mám starosti, nelituji se a vše řeším s rozvahou – neukvapuji se. Všechno se dá řešit s tolerancí a klidem. Nenávidím, když je někdo neschopný a zakrývá to agresivním chováním vůči svému okolí. I současné vztahy mezi lidmi jsou někdy až moc vypjaté. Násilí, touha po mamonu ničí naši společnost, především vztahy v rodinách. Děti vyrůstají ve špatném prostředí. Musíme být dobrými vzory mladým lidem.

V kráse jsme na tom moc dobře, máme nádherná děvčata, reprezentují nás ve světě, ale pamatujme i na ty, kteří nemají to štěstí, a buďme k nim vstřícné.

Nejhorší je komplex, který ničí charakter a my takovým lidem musíme pomáhat. I to patří ke kosmetické péči.

Když se podívám zpět, nemohu říci, že se mi život moc změnil.

Jsem šťastná, že jsem zatím zdravá a mohu dělat to, co mě baví a být užitečná. Jsem ráda, že jsem měla a mám celý život takové poslání, které mě naplňuje a i přes vysoký věk – přes 80 roků – mohu být stále použitelná nejen pro svůj obor, ale i pro svou rodinu.“

Olga Knoblochová

1. vizážistka značky Dermacol