Nezapomínejte svoji pokožku chránit před slunečním zářením.

I když v našich krajích už intenzivní léto skončilo, na některých místech naší velké modré planety praží lákavě i nemilosrdně dál. Když plánujeme svou letní exotickou dovolenou na podzim či v zimě, musíme stále dbát na ochranu pokožky před škodlivým UV zářením.

UVA záření proniká hluboko do kůže, podílí se na jejím předčasném stárnutí a zároveň narušuje imunitní systém. Působí na nás po celý den stejně intenzivně a dokáže projít skrze mraky i sklo.

UVB záření způsobuje spálení a jeho nejvyšší intenzita je mezi 11. až 16. hodinou odpoledne, proto bychom se v těchto hodinách neměli zbytečně vystavovat slunci. Na UV záření je třeba si dávat pozor i ve vodě.

305_produkty
Voda propouští až 90 % slunečního záření, proto bychom měli používat voděodolnou sluneční kosmetiku.

Řada sluneční kosmetiky SUN  s ochrannými faktory 6, 10, 15, 20 a 30 vás spolehlivě ochrání i ve vodě. Řada SUN obsahuje i přípravky, které pečují o pokožku po opalování a postarají se o to, aby opálení vydrželo co nejdéle a pokožka načerpala novou energii.

Návod, jaký ochranný faktor zvolit dle fototypu pokožky:

    • Fototyp č. 1 (vysoce zranitelná pleť) – sklon k podráždění pokožky a alergiím. Velmi světlá pleť typu albín nebo rezavá, která se spálí a téměř nikdy neopálí. Ideální je SPF 30.
    • Fototyp č. 2 (velmi citlivá pleť) – blond nebo světle hnědé vlasy, světlá až tmavší pleť, nejdříve se spálí, ale po určité době přechází v opálení. Ideální je SPF 30 na první dny opalování, poté SPF 20.
    • Fototyp č. 3 (normální pleť) – hnědé vlasy, tmavší pleť, spálí se jenom vzácně, má přirozenou tvorbu pigmentu, která jde do tmavohnědého zbarvení. Ideální je SPF 15 až 20.
    • Fototyp č. 4 (tmavá pleť se silnou pigmentací) – černé vlasy a hnědá pleť, která se nikdy nespálí. Ideální je SPF 6 až 10.

 

Měla jste fajn slunečné léto bez spálené pokožky? Chytáte bronz cíleně na lehátku či na dece nebo více času trávíte raději ve stínu? Chystáte se letos ještě někam za sluníčkem?