Název článku jsme si vypůjčili od jedné z doporučovaných knih o zdravém životním stylu, které stojí za přečtení!

Co stojí za přečtení – zajímavé knihy

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl, určitě hledáte ten nejlepší způsob, jak zdravě jíst, jak bojovat proti stárnutí, jak potírat únavu… Recepty, jak se cítit skvěle a stále vypadat dobře, můžete najít na internetu, v časopisech a v knihách.

Přinášíme tip na dvě knihy, které nás zaujaly.

Je možné žít 150 let?

  • Kniha MichaelaTombaka, vystudovaného biochemika, jednoho z nejznámějších přírodních léčitelů, přináší ucelený návod, jak komplexně pečovat o zdraví.

Dokládá, že naše tělo je nastavené žít více jak sto let a jen my sami můžeme ovlivnit délku svého života. Autor se zabývá faktory, které nejvíc poškozují naše zdraví. Za ně považuje především nezdravé stravování, zanedbanou páteř, chybné dýchání, nedostatečnou duševní hygienu a neschopnost být vnitřně vyrovnaný a šťastný. Kniha se z velké části zabývá očistou těla. Nepředkládá ale jen teoretické vědomosti, ale servíruje konkrétní recepty, cviky, návody, které lze snadno využít.

 

Crumble with figs and apples. selective focus.

 

Naservírujte si vítězství – čtrnáctidenní bezlepkový program

  • Autorem knihy je Novak Djokovič, aktuálně nejlepší tenista světa a jeden z nejúspěšnějších sportovců.

Knihu doporučujeme k přečtení i v případě, že nejste ani tenistka, ani žádný velký sportovec. Je poměrně tenká a především čtivá, takže ji doslova zhltáte za pár večerů. Kromě rad přesahujících rámec stravování přináší i vzorový dvoutýdenní bezlepkový jídelníček. I když se pro bezlepkovou dietu nerozhodnete, garantujeme vám, že po přečtení zcela určitě zlepšíte své stravovací zvyklosti. Novak Djokovič je totiž velký inspirátor.

 

Autorka článku: Mgr. Zuzana Šafářová, dietolog, výživový poradce. Ve své praxi se věnuje redukčním dietám u sportující i nesportující populace. Sportovcům pomáhá zvyšovat výkonnost. Ve své „péči“ má řadu vrcholových sportovců, např. tenistku Lucii Šafářovou či biatlonistku Evu Puskarčíkovou. Více na www.zuzanasafarova.cz.