Tvar obočí, správná řasenka, oční stíny a linky – jak na to?

Správný tvar obočí je velmi důležitý

Může změnit výraz celé vaší tváře. Preferuje se přirozený tvar, který je upravený podle potřeby. Obočí je dobré lehce zvýraznit tužkou, třeba Soft Eybrow Pencil nebo očními stíny (samozřejmě musíte respektovat přirozenou barvu obočí, s příliš tmavým byste působila nepřirozeně). Dobrým trikem je aplikovat světlounký, lehce se třpytící oční stín těsně pod linii obočí – váš pohled se krásně projasní a oči se budou zdát větší. Pokud si nejste jista, jaký tvar je pro vás ten pravý, nechte si poradit od profesionálky a pak už jen požadovanou formu obočí udržujte.

Bez řasenky to zkrátka nejde…

Opticky větší oči za pomoci řasenky, to znamená investovat do opravdu kvalitního výrobku (štětec by měl být přiměřeně velký a hlavně hodně hustý, aby řasy neslepoval, ale naopak pěkně oddělil) a nanést ho více než jednu vrstvu. Vyzkoušejte řasenku 1000 Lashes Mascara se skvěle hustým kartáčkem.

Jaké oční stíny?

Potřebujete-li projasnit pohled, používejte světlé oční stíny, zkuste třeba perlové oční stíny Pearly Loose Eye Shadow. A mnohem lepší bude, když nezůstanete jen u jednoho – na víčko aplikujte alespoň dva, postupujte od nejsvětlejšího odstínu ve vnitřním koutku oka až po tmavší (ale nikoli tmavou) barvu na vnějším koutku. A mimochodem, dobrým trikem je rovněž nepoužívat stejnou barvu očního stínu, jakou mají vaše oči – spoléhejte spíše na kontrast nebo zajímavé barevné kombinace. Použijte kombinaci pěnových a pudrových stínů.

I s linkami to jde…

Nic opticky nezmenší oči tak jako temné linky kolem dokola celých očí. Ale pokud se linky nechcete vzdát, nemusíte. Jen ji neaplikujte do vnitřního koutku oka, ale začněte přibližně ve dvou třetinách očního víčka. Pokud vám to tvar očí dovoluje, můžete vést linku směrem nahoru a trochu ji protáhnout. Doporučuje oční linku Longlasting Gel Black, jejíž štětečkový aplikátor vykreslí snadno jemnější i širokou linku s hedvábně hladkým povrchem.

 

Jaké jsou vaše triky na zvětšení očí? Podělte se s námi, inspirujte ostatní!