Dopřejte svým chodidlům uvolňující masáž a relaxujte.

I když chodidla patří mezi nejvíce namáhané části těla, často jim nevěnujeme příliš velkou pozornost. Přitom by si ji zasloužila. Denně je vystavujeme zátěži a vzhledem k tomu, že na nich není velké množství mazových žláz, mají sklon se rychleji vysušovat.

Dopřejte svým chodidlům masáž, vaše chodidla se vám díky této péči jistě odmění svou jemnou a provoněnou pokožkou.

Masáž chodidel

Nejlépe po koupeli se pohodlně usaďte do tureckého sedu – horní noha bude levá.

  1. Nejprve nohy rozcvičte. Palce obou rukou položte na plosku – na polštářky pod ukazovákem a prostředníkem, ostatními prsty obejměte nárt. Palci protlačte plosku nahoru a prsty táhněte nárt dolů, abyste protáhli příčnou klenbu nohy.
  2. Levou rukou uchopte nohu. Palec je na plosce a prsty na nártu, pevně držte. Pravý palec položte na plosku na polštářek pod palcem a protlačte tento kloub nahoru, zatímco ukazovákem a prostředníkem ohýbáte palec dolů. Opakujte u všech prstů nohy.
  3. 301_produktNyní si naneste do rukou Zvláčňující krém na nohy a promněte. Vystrčte levou patu a udělejte „fajfku“. Levou ruku položte na nárt a pravou dlaní sjíždějte několikrát od paty přes plosku k prstům.
  4. Obejměte prsty nárt a palce položte na patě vedle sebe. Palci silně projíždějte plosku k prstům v několika řadách od vnitřní hrany až k vnější.
  5. Levou dlaní podložte prsty a jejich klouby na nártu. Pravým palcem zatlačte na polštářek pod palcem a obkružujte ho. Opakujte pod všemi prsty.
  6. Palcem levé ruky se zapřete na plosce za kloub palce. Volný prsty levé ruky položte do žlábku na nártu mezi kosti vedoucí od palce a prsteníku a projeďte směrem ke kotníku. Postup opakujte i v ostatních žlábcích.
  7. Vyměňte nohy a postup opakujte i na pravé noze.
Jak pečujete o své nožky?
Vyzkoušejte také naši masáž pro krásně hebké paty!